Reklamní sdělení
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.pageride.comMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S PageRide je můžete mít i Vy.
E-shop snadno & rychlehttps://www.pageride.comSystém PageRide nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.

O čem se tu dočtete?

Medarek je web, na kterém chceme prezentovat vše, co upoutalo naši pozornost a co by mohlo být ostatním k užitku. Chceme se zaměřit hlavně na témata, která mohou zajímat rodinu s dětmi – zdraví, výchova, cestování s dětmi, jídlo aj. Prostě vše, co se může týkat rodinného života.

Výše uvedené budou zřejmě hlavní témata blogu. Jsou to naše největší oblasti zájmů a nevyčerpatelné zdroje inspirace. A zapojit se můžete i Vy (čtěte níže)!

Potkali jsme mnoho zajímavých lidí, se kterými bychom Vás rádi formou rozhovorů virtuálně seznámili. Přečetli jsme také pár zajímavých knih, o jejichž poznatky se s Vámi rádi podělíme. Uvítáme také, pokud se zapojíte a zašlete nám Váš článek o tom, co Vás zaujalo. Po schválení a případné korekci jej rádi zveřejníme a Vás odměníme Vámi vybraným dárkem .

Budeme velmi potěšeni, když Vás naše cesta inspiruje.

 

O cestování s dětmi

Rádi bychom zde vytvořili seriál o klidné rodinné dovolené, protože sami víme, že není lehké najít vhodnou lokalitu a především ubytování. Většina z nás, co máme děti, už nesní o adrenalinové dovolené, diskotékách a nočních zábavách nebo přechodu pohoří. Rádi si odpočineme od města a jeho ruchu, od lidí .

A o dovolené jsme možná ještě více nároční, nechceme v noci slyšet sousedy, jak jsme na to zvyklí v paneláku. Nechceme dokonce nikoho slyšet ani přes den  , kdy naše děti také spí.

Sami cestujeme celkem často, nečekáme na sezónu dovolených, jezdíme si odpočinout pravidelně třeba jen na víkend. A za tu dobu už jsme zažili dost nepříjemností, které dobu odpočinku kazí. A je třeba si přiznat, že drtivá většina toho, co vám dovolenou kazí, není ani tak dílem počasí, ale především lidí.

Už si raději připlatíme za 4* hotely, kde je pokoj oddělený od hotelové chodby předsíní, tedy alespoň dvěma dveřmi, abychom měli větší jistotu klidu. Ale ani 4* nejsou zárukou ideálu, když se personál hotelu chová jako ve čtvrté cenové. Tedy opět „lidský faktor“.

Pokud se chcete vyhnout rušení svého klidu, sledujte náš blog. Snažíme se vyhledávat místa, kde vaše rodina nebude „lidským faktorem“ (tolik) ovlivněna. Můžete sami přispět svým článkem. A pokud se na něj necítíte, budeme rádi i za tipy na taková místa.

 

O jídle

Oblíbené a nekonečné téma, vždyť, kdo by neměl rád jídlo! My se o své stravování začali zajímat v momentě, kdy jsme si uvědomili, že našim psům servírujeme co nejkvalitnější pestrou stravu a sebe odbýváme. I kvůli početí dítěte jsme se začali zajímat o zdravější alternativy běžně používaných potravin. Snažili jsme se prostě jíst zdravě, jak všude kolem sebe slyšíme. Ale co to znamená jíst zdravě? Stravovacích stylů je spousta a vyzdvihovat jeden nad ostatní si troufne málokdo. Ani my toto nechceme dělat, a proto se nemusíte bát, že bychom zde prosazovali jeden určitý směr. Nelíbí se nám mnohdy striktní zákazy a omezení. Snažíme si brát z každého to nejlepší, abychom nešidili naše těla a tedy jedli pestře.

Zajímavé ovšem je, že dodnes se odborníci nedokáží shodnout na tom, co je ona „zdravá strava“. I proto výraz zdravá raději nahrazujeme slovem zdravější, totiž pohledů na zdravé stravování je mnoho. Sami na sobě jsme vyzkoušeli různé diety a stravovací styly. Dnes už víme, jak poskládat svou stravu, jak se pročistit nebo zhubnout. A samozřejmě, základem je – nemít výmluvy

 

Naše filozofie

Hodně z toho, co sem napíšeme, jsou naše vlastní zkušenosti, o které se chceme podělit. Jestli jdeme správnou cestou, nemůžeme říct stoprocentně nikdo. Ale máme jedno vodítko, kterému věříme. Tím vodítkem je příroda. Přesně, jak píšeme na našich stránkách: „Vše co děláme, děláme s respektem k přírodě, inspirujeme se přírodou“.

Skutečně příroda a její zákony jsou tím, z čeho vycházíme a vždy se nám osvědčilo ji respektovat. Je to totiž jediné skutečné a ověřené vodítko, kterým se lze řídit. Příroda je tu stále a má stále stejná pravidla a zákonitosti. Vědecká „fakta“ se mění, lidské poznání se mění, náboženské dogmata asi ani není třeba zmiňovat – vše je ovlivněno lidmi, omylnými lidmi. Jejich omyly či pravdy vždy ověří čas – co je v souladu s přírodou, to přežije a tedy to má smysl.  A proto má smysl se znovu k přírodě vracet, zvláště v dnešní době. To je naše filozofie, která se nám vždy osvědčila.

  • Komentáře jsou prázdné.